15% rabatu na pierwszy zakup dla zarejestrowanych użytkowników

FAQ

Poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. 

Q: Jak kupować w sklepie Natural Nation?
A: 
Zakupów w sklepie internetowym naturalnation.pl można dokonywać:

Jako zalogowany użytkownik serwisu – co następuje po dokonaniu rejestracji przez użytkownika serwisu (bez konieczności dokonania samego zakupu). Wówczas, podczas dokonywania zakupów, użytkownik (Klient), podając login i hasło zaloguje się do swojego konta w sklepie naturalnation.pl, a jego dane adresowe zostaną automatycznie wypełnione w formularzu Zamówienia

lub

Bez rejestracji - w tym przypadku nie jest wymagana rejestracja w sklepie internetowym, wystarczy że użytkownik (Klient) poda dane wymagane do realizacji jego Zamówienia (wówczas informacje o Kliencie nie są zapisywane w bazie danych sklepu).

 

Q: Jak zarejestrować się w serwisie internetowym naturalnation.pl?
A:
Dla prawidłowego funkcjonowania i założenia Konta potrzebne jest:

 • aktywne konto e-mail
 • urządzenie z dostępem do Internetu
 • przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript i pliki cookies

Rejestracja użytkownika następuje poprzez założenie konta (Konto Klienta) i przebiega w następujący sposób:

Należy wejść na stronę przeznaczoną do rejestracji i podać: swój adres e-mail oraz hasło do konta.
W drugim kroku prosimy o akceptację prezentowanych w formularzu zgód.

Pozostałe dane Klienta można dodać później, podczas składania pierwszego Zamówienia.
Posiadając Konto Klienta w naszym sklepie internetowym, będą mogli Państwo dokonywać zakupów bez wypełniania za każdym razem danych adresowych, które wyświetlą się automatycznie. Własne konto w sklepie naturalnation.pl pozwoli sprawdzić dotychczasowe zamówienia, zaktualizować dane teleadresowe, to będzie również miejsce, w którym można sprawdzić stan swoich zamówień.

 

Q: Jak opłacać zamówienia w serwisie internetowym naturalnation.pl?
A: 
Dla wygody kupujących w sklepie naturalnation.pl zamówienia można opłacić na kilka sposobów:

 • Płatność za pośrednictwem systemu Blue Media, obsługującego płatności bankowe.
 • Zapłata kartą kredytową za pośrednictwem systemu Blue Media.
 • Wnosząc opłatę za pobraniem u kuriera.

 

Q: Jakie są dostępne sposoby dostarczenia towarów zakupionych w sklepie naturalnation.pl?
A: Aby zagwarantować szybką realizację Państwa zamówień w naturalnation.pl udostępniliśmy przesyłki kurierskie InPost oraz wysyłkę do paczkomatów. Oczekiwany czas dostawy to 2-5 dni roboczych.

 

Q: Jakie są koszty dostawy?
A:
Koszt dostawy jest uzależniony od formy płatności oraz sposobu dostarczenia (kurier do miejsca wskazania lub paczkomaty INPOST).
Całe zamówienie jest wysyłane w jednej przesyłce i klient ponosi jeden koszt dostawy. 

 Dostawa Koszt dostawy Koszt dostawy z pobraniem
Kurier do wskazanego miejsca 15,00 zł 18,00 zł
Paczkomat Inpost 15,00 zł 17,00 zł
Dla zamówień o wartości powyżej 300 zł   0 zł  0 zł

 

Q: Jaki jest czas dostawy?
A:
Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi 2-5 dni roboczych.

 

Q: Jak złożyć reklamację lub zwrócić produkt?
A: 
Cała procedura reklamacji i zwrotów została opisana tutaj.

 

Q: Co to znaczy: „opatentowane składniki"
A: Producent składnika aktywnego, po przeprowadzeniu konkretnych badań i udokumentowaniu skuteczności danej substancji, w określonej dawce i sytuacji życiowej/klinicznej/sportowej może wystąpić o objęcie go ochroną patentową na określony czas i z określeniem terytorium geograficznego oraz zakresu działania danej substancji.

Przykładowo – sięgając po opatentowany ekstrakt z liści bakopy drobnolistnej [standaryzowany 40% bakozydów] – Bacopin® masz pewność, że jakość, czystość i zawartość składników biologicznie aktywnych w tej substancji będzie stała i niezmienna. Sięgając po nieopatentowany i niestandaryzowany wyciąg z bakopy – takiej pewności mieć nie możesz.

Używane w produktach Natural Nation opatentowane składniki gwarantują najwyższą, pewną jakość, powtarzalność składu, zawartości składników aktywnych i wpływu na Twój organizm. Tu nie ma miejsca na przypadki.

 

Q: Co to znaczy: „wyciągi standaryzowane"
A: 
Wyciąg, określany również mianem ekstraktu, to produkt, który powstaje w wyniku ekstrakcji, a więc wyodrębnienia konkretnego składnika lub ich mieszaniny z produktu początkowego. Ekstrakty (wyciągi) stosuje się w celu zwiększenia potencjału danej substancji. W procesie ekstrakcji zwiększa się zawartość składników aktywnych (np. kurkuminoidów w ekstrakcie z kurkumy). Koncentracja składników aktywnych w ekstrakcie jest większa niż w substracie, jednak dużo zależy od jakości początkowej surowca, jego warunkach przechowywania, metodzie pozyskania ekstraktu oraz zawartości składników aktywnych w finalnym produkcie. Na pomoc przychodzi standaryzacja.

Dzięki standaryzacji ekstraktu możemy mieć pewność co do zawartości poszczególnych składników aktywnych w produkcie finalnym. Jeżeli na opakowaniu suplementu DETOX jest napisane, że dzienna dawka, czyli dwie kapsułki, zawiera 500 mg ekstraktu z kurkumy, a ekstrakt jest standaryzowany na 90%, oznacza to, że w porcji jest aż 450 mg substancji aktywnej, czyli w tym przypadku kurkuminoidów, które wspierają wątrobę i kontrolują procesy zapalne w organizmie.
W przypadku braku standaryzacji – takiej pewności nie mamy.

Ekstrakt standaryzowany to najwyższa jakość używanego surowca, znacznie przewyższająca proszkowany surowiec roślinny, czy ekstrakt niestandaryzowany.

 

Q: Czy suplementy NN są bezpieczne?
A: 
Do produkcji suplementów marki Natural Nation używamy tylko surowców najwyższej jakości pochodzących od najlepszych na świecie dostawców. Wszystkie składniki produktów NN są bezpieczne i dopuszczone do legalnego obrotu w Polsce. Wystrzegamy się zbędnych dodatków poprawiających wygląd, a większość oferowanych przez nas suplementów jest wegańska.

Ekstrakty, które oferujemy w produktach NN są standaryzowane na zawartość składników aktywnych tak, by mieć pełną kontrolę nad dawką przyjmowanej substancji aktywnej.

Produkty NN są wolne od zanieczyszczeń metalami ciężkimi, a szczegółowy skład znajdziesz na etykiecie oraz naszej stronie internetowej naturalnation.pl

Skład każdego z produktów NN opracowany został we współpracy ze specjalistami, a dobór składników aktywnych zapewnia kompleksowe i synergiczne działanie. Na dowód regularnie publikujemy badania naukowe i testy potwierdzające skuteczność ich stosowania.

 

Q: Czy suplementy wchodzą w interakcję z alkoholem?
A: 
Alkohol to substancja, która wpływając na efektywność pracy wątroby, może zmieniać metabolizm różnych substancji obecnych w naszym organizmie. Czynnikami mającymi niebagatelne znaczenie są: towarzystwo posiłku, rodzaj składników pokarmowych w nim zawartych, dawka alkoholu, stan naszej wątroby, przyjmowane w towarzystwie suplementu leki lub inne suplementy, a nawet – jak pokazują badania – wiek czy rasa. Jednocześnie, abstrahując od powyższych czynników, alkohol jest w stanie wchodzić w interakcję z licznymi substancjami aktywnymi – w przypadku jednych istotnie wzmagając ich działanie, w przypadku innych – ograniczając lub wręcz całkowicie znosząc. Stąd też jedną z zasad suplementacji jest nie łączenie żadnych suplementów diety z alkoholem, ze względu na zwiększoną możliwość występowania działań niepożądanych.

 

Q: Czy to prawda, że na efekty działania suplementów trzeba czekać 30 dni?
A: 30 dni nie jest ani terminem sztywnym, ani nawet wymaganym w przypadku wszystkich suplementów. Niektóre substancje działają już parę, paręnaście minut po przyjęciu (np. kofeina bezwodna w ENDURANCE), w przypadku innych oczekujemy wymiernych rezultatów dopiero w momencie zwiększenia ich rezerwuarów w organizmie (np. beta-alanina, witamina D). Jeszcze inne substancje, jak kreatyna, wymagają sumiennego przestrzegania protokołu suplementacyjnego oraz stosowania odpowiedniego sposobu żywienia i treningów.

Czas oczekiwania na rezultaty suplementacji będzie więc uzależniony od celu, rodzaju suplementu, a także zaangażowania w działania wykraczające poza sferę suplementacji. Jednocześnie warto podkreślić, ze wspomniane 30 dni jest rozsądną granicą czasową, po której działanie stosowanej suplementacji powinno być odczuwalne i zauważalne.

 

Q: Czy można przyjmować kilka suplementów jednocześnie?
A: Tak, ale trzeba przestrzegać kilu zasad:

 1. Stosuj suplementy zgodnie z przeznaczeniem, np. RECOVERY na lepszy sen i nocną regenerację przed snem, a ENDURANCE na bardziej efektywny trening przed treningiem.
 2. Staraj się zażywać suplementy w różnych porach dnia; np. gdy bierzesz FOCUS na lepszą koncentrację i pamięć, to lepiej robić to rano, a GUT na brak wzdęć i poprawę trawienia po południu.
 3. Żeby poprawić wchłanialność składników, trzeba przyjmować poszczególne suplementy w trakcie posiłku, lub 20-30 minut przed posiłkiem – taką informację znajdziesz na etykiecie.
 4. Jeśli w przyjmowanych przez ciebie suplementach występują podobne substancje, staraj się ich nie łączyć, bo spotęgują swoje działanie.

Poniżej parę krótkich zasad którymi warto się kierować w suplementacji:

 • Żadnych suplementów nie należy przyjmować z alkoholem ani substancjami psychoaktywnymi;
 • Większość suplementów, jeśli nie wskazano inaczej, należy przyjmować po, w trakcie lub pomiędzy posiłkami (zapewnia to lepszą wchłanialność składników oraz mniejsze ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego);
 • Jeśli przyjmujesz leki – zawsze zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania i opisem ewentualnych interakcji ze składnikami żywności i suplementów;
 • Im więcej suplementów (przede wszystkim wieloskładnikowych) przyjmujesz w jednym czasie, tym większa szansa na ewentualne interakcje. Staraj się rozłożyć ich przyjmowanie na różne posiłki lub pory dnia i stosować zgodnie z przeznaczeniem (np. suplementy przedtreningowe przed treningiem, a wspomagające sen – wieczorem);
 • Stosuj suplementy w porach i dawkach zalecanych przez producenta;
 • Jeśli w przyjmowanych przez ciebie kilku suplementach występują te same substancje (lub inne o zbliżonym wpływie, np. kofeina i guarana) – staraj się ich nie łączyć w jednej porcji ze względu na możliwy synergizm i spotęgowanie działania;
 • Nie łącz suplementów o przeciwstawnym zastosowaniu w jednej porcji np. aktywizujących/pobudzających z tymi o działaniu wyciszającym/uspokajającym.

 

Q: Kiedy brać suplementy – przed posiłkiem czy po?
A: 
W większości przypadków lepszą porą będzie przyjmowanie suplementów diety po posiłku lub między posiłkami. Mimo tego, że suplementy Natural Nation są bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń – niektóre składniki (jak chociażby ekstrakt z pieprzu czy kofeina) mogą działać nieco drażniąco na przewód pokarmowy powodując dyskomfort lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Dodatkowo, sięgając po produkty zawierające probiotyki (np. GUT) – możemy zwiększać przeżywalność mikroorganizmów dzięki przyjmowaniu suplementu wraz z posiłkiem lub po nim.

Odrębną grupę stanowią oczywiście suplementy związane z treningiem (np. ENDURANCE czy SHAPE) – jego dawkowanie i pora przyjęcia powinna być dostosowana do godzin i potrzeb treningowych.
Natomiast suplementy wspierające regenerację nocną (np. RECOVERY) powinny być przyjmowane o określonej porze – około 30 minut przed snem.
Na opakowaniu każdego suplementu masz wskazówki dotyczące pór i warunków przyjmowania.

 

Q: Skąd mam wiedzieć, że potrzebuję suplementu?
A: 
Dróg dotarcia do tej wiedzy jest parę. Z pewnością warto przeanalizować swoją dietę i uświadomić sobie, czy dostarczamy wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach. Jeśli nie – starajmy się modyfikować plan żywienia, jeśli jest to utrudnione bądź niemożliwe – z pomocą przyjdzie suplementacja. Drugim krokiem powinna być analiza naszego trybu życia – narażenia na czynniki stresogenne, ilość aktywności fizycznej i czasu na sen i regenerację – możliwe, że prowadząc bardzo obciążający tryb życia pewnych składników potrzebujemy po prostu więcej (np. elektrolitów, protein, adaptogenów). Kolejną metodą jest zapoznanie się z rekomendacjami suplementacyjnymi. Wiemy z nich, że każdy z nas powinien sięgać po witaminę D zwłaszcza jesienią i zimą, kobiety w ciąży dodatkowo po jod, DHA i kwas foliowy, osoby na dietach roślinnych po witaminę B12,a  stroniący od ryb i roślinnych źródeł omega 3 po kwasy tłuszczowe z tej rodziny.

Suplementacja nie jest obligatoryjna dla każdego i przez cały rok, jednak zdecydowana większość z nas przez wiele miesięcy każdego roku powinna wspierać swoją dietę dodatkowymi składnikami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium