LOGOwektorMAIN

15%

 rabatu

FAQ

Poniżej zebraliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie.

Zakupów w sklepie internetowym naturalnation.pl można dokonywać:

Jako zalogowany użytkownik serwisu – co następuje po dokonaniu rejestracji przez użytkownika serwisu (bez konieczności dokonania samego zakupu). Wówczas, podczas dokonywania zakupów, użytkownik (Klient), podając login i hasło zaloguje się do swojego konta w sklepie naturalnation.pl, a jego dane adresowe zostaną automatycznie wypełnione w formularzu Zamówienia

lub

Bez rejestracji – w tym przypadku nie jest wymagana rejestracja w sklepie internetowym, wystarczy że użytkownik (Klient) poda dane wymagane do realizacji jego Zamówienia (wówczas informacje o Kliencie nie są zapisywane w bazie danych sklepu).

Dla prawidłowego funkcjonowania i założenia Konta potrzebne jest:

 • aktywne konto e-mail
 • urządzenie z dostępem do Internetu
 • przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript i pliki cookies

Rejestracja użytkownika następuje poprzez założenie konta (Konto Klienta) i przebiega w następujący sposób:

Należy wejść na stronę przeznaczoną do rejestracji i podać: swój adres e-mail oraz hasło do konta.
W drugim kroku prosimy o akceptację prezentowanych w formularzu zgód.

Pozostałe dane Klienta można dodać później, podczas składania pierwszego Zamówienia.
Posiadając Konto Klienta w naszym sklepie internetowym, będą mogli Państwo dokonywać zakupów bez wypełniania za każdym razem danych adresowych, które wyświetlą się automatycznie. Własne konto w sklepie naturalnation.pl pozwoli sprawdzić dotychczasowe zamówienia, zaktualizować dane teleadresowe, to będzie również miejsce, w którym można sprawdzić stan swoich zamówień.

Dla wygody kupujących w sklepie naturalnation.pl zamówienia można opłacić na kilka sposobów:

 • Płatność za pośrednictwem systemu Blue Media, obsługującego płatności bankowe.
 • Zapłata kartą kredytową za pośrednictwem systemu Blue Media.
 • Wnosząc opłatę za pobraniem u kuriera.
Aby zagwarantować szybką realizację Państwa zamówień w naturalnation.pl udostępniliśmy przesyłki kurierskie InPost oraz wysyłkę do paczkomatów. Oczekiwany czas dostawy to 2-5 dni roboczych.
Koszt dostawy jest uzależniony od formy płatności oraz sposobu dostarczenia (kurier do miejsca wskazania lub paczkomaty INPOST). Całe zamówienie jest wysyłane w jednej przesyłce i klient ponosi jeden koszt dostawy.
Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi 2-5 dni roboczych.

Cała procedura reklamacji i zwrotów została opisana tutaj.

Producent składnika aktywnego, po przeprowadzeniu konkretnych badań i udokumentowaniu skuteczności danej substancji, w określonej dawce i sytuacji życiowej/klinicznej/sportowej może wystąpić o objęcie go ochroną patentową na określony czas i z określeniem terytorium geograficznego oraz zakresu działania danej substancji.

Przykładowo – sięgając po opatentowany ekstrakt z liści bakopy drobnolistnej [standaryzowany 40% bakozydów] – Bacopin® masz pewność, że jakość, czystość i zawartość składników biologicznie aktywnych w tej substancji będzie stała i niezmienna. Sięgając po nieopatentowany i niestandaryzowany wyciąg z bakopy – takiej pewności mieć nie możesz.

Używane w produktach Natural Nation opatentowane składniki gwarantują najwyższą, pewną jakość, powtarzalność składu, zawartości składników aktywnych i wpływu na Twój organizm. Tu nie ma miejsca na przypadki.

Wyciąg, określany również mianem ekstraktu, to produkt, który powstaje w wyniku ekstrakcji, a więc wyodrębnienia konkretnego składnika lub ich mieszaniny z produktu początkowego. Ekstrakty (wyciągi) stosuje się w celu zwiększenia potencjału danej substancji. W procesie ekstrakcji zwiększa się zawartość składników aktywnych (np. kurkuminoidów w ekstrakcie z kurkumy). Koncentracja składników aktywnych w ekstrakcie jest większa niż w substracie, jednak dużo zależy od jakości początkowej surowca, jego warunkach przechowywania, metodzie pozyskania ekstraktu oraz zawartości składników aktywnych w finalnym produkcie. Na pomoc przychodzi standaryzacja.

Dzięki standaryzacji ekstraktu możemy mieć pewność co do zawartości poszczególnych składników aktywnych w produkcie finalnym. Jeżeli na opakowaniu suplementu DETOX jest napisane, że dzienna dawka, czyli dwie kapsułki, zawiera 500 mg ekstraktu z kurkumy, a ekstrakt jest standaryzowany na 90%, oznacza to, że w porcji jest aż 450 mg substancji aktywnej, czyli w tym przypadku kurkuminoidów, które wspierają wątrobę i kontrolują procesy zapalne w organizmie.
W przypadku braku standaryzacji – takiej pewności nie mamy.

Ekstrakt standaryzowany to najwyższa jakość używanego surowca, znacznie przewyższająca proszkowany surowiec roślinny, czy ekstrakt niestandaryzowany.

Do produkcji suplementów marki Natural Nation używamy tylko surowców najwyższej jakości pochodzących od najlepszych na świecie dostawców. Wszystkie składniki produktów NN są bezpieczne i dopuszczone do legalnego obrotu w Polsce. Wystrzegamy się zbędnych dodatków poprawiających wygląd, a większość oferowanych przez nas suplementów jest wegańska.

Ekstrakty, które oferujemy w produktach NN są standaryzowane na zawartość składników aktywnych tak, by mieć pełną kontrolę nad dawką przyjmowanej substancji aktywnej.

Produkty NN są wolne od zanieczyszczeń metalami ciężkimi, a szczegółowy skład znajdziesz na etykiecie oraz naszej stronie internetowej naturalnation.pl

Skład każdego z produktów NN opracowany został we współpracy ze specjalistami, a dobór składników aktywnych zapewnia kompleksowe i synergiczne działanie. Na dowód regularnie publikujemy badania naukowe i testy potwierdzające skuteczność ich stosowania.

Alkohol to substancja, która wpływając na efektywność pracy wątroby, może zmieniać metabolizm różnych substancji obecnych w naszym organizmie. Czynnikami mającymi niebagatelne znaczenie są: towarzystwo posiłku, rodzaj składników pokarmowych w nim zawartych, dawka alkoholu, stan naszej wątroby, przyjmowane w towarzystwie suplementu leki lub inne suplementy, a nawet – jak pokazują badania – wiek czy rasa. Jednocześnie, abstrahując od powyższych czynników, alkohol jest w stanie wchodzić w interakcję z licznymi substancjami aktywnymi – w przypadku jednych istotnie wzmagając ich działanie, w przypadku innych – ograniczając lub wręcz całkowicie znosząc. Stąd też jedną z zasad suplementacji jest nie łączenie żadnych suplementów diety z alkoholem, ze względu na zwiększoną możliwość występowania działań niepożądanych.

30 dni nie jest ani terminem sztywnym, ani nawet wymaganym w przypadku wszystkich suplementów. Niektóre substancje działają już parę, paręnaście minut po przyjęciu (np. kofeina bezwodna w ENDURANCE), w przypadku innych oczekujemy wymiernych rezultatów dopiero w momencie zwiększenia ich rezerwuarów w organizmie (np. beta-alanina, witamina D). Jeszcze inne substancje, jak kreatyna, wymagają sumiennego przestrzegania protokołu suplementacyjnego oraz stosowania odpowiedniego sposobu żywienia i treningów.

Czas oczekiwania na rezultaty suplementacji będzie więc uzależniony od celu, rodzaju suplementu, a także zaangażowania w działania wykraczające poza sferę suplementacji. Jednocześnie warto podkreślić, ze wspomniane 30 dni jest rozsądną granicą czasową, po której działanie stosowanej suplementacji powinno być odczuwalne i zauważalne.

Tak, ale trzeba przestrzegać kilu zasad:

 1. Stosuj suplementy zgodnie z przeznaczeniem, np. RECOVERY na lepszy sen i nocną regenerację przed snem, a ENDURANCE na bardziej efektywny trening przed treningiem.
 2. Staraj się zażywać suplementy w różnych porach dnia; np. gdy bierzesz FOCUS na lepszą koncentrację i pamięć, to lepiej robić to rano, a GUT na brak wzdęć i poprawę trawienia po południu.
 3. Żeby poprawić wchłanialność składników, trzeba przyjmować poszczególne suplementy w trakcie posiłku, lub 20-30 minut przed posiłkiem – taką informację znajdziesz na etykiecie.
 4. Jeśli w przyjmowanych przez ciebie suplementach występują podobne substancje, staraj się ich nie łączyć, bo spotęgują swoje działanie.

Poniżej parę krótkich zasad którymi warto się kierować w suplementacji:

 • Żadnych suplementów nie należy przyjmować z alkoholem ani substancjami psychoaktywnymi;
 • Większość suplementów, jeśli nie wskazano inaczej, należy przyjmować po, w trakcie lub pomiędzy posiłkami (zapewnia to lepszą wchłanialność składników oraz mniejsze ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego);
 • Jeśli przyjmujesz leki – zawsze zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania i opisem ewentualnych interakcji ze składnikami żywności i suplementów;
 • Im więcej suplementów (przede wszystkim wieloskładnikowych) przyjmujesz w jednym czasie, tym większa szansa na ewentualne interakcje. Staraj się rozłożyć ich przyjmowanie na różne posiłki lub pory dnia i stosować zgodnie z przeznaczeniem (np. suplementy przedtreningowe przed treningiem, a wspomagające sen – wieczorem);
 • Stosuj suplementy w porach i dawkach zalecanych przez producenta;
 • Jeśli w przyjmowanych przez ciebie kilku suplementach występują te same substancje (lub inne o zbliżonym wpływie, np. kofeina i guarana) – staraj się ich nie łączyć w jednej porcji ze względu na możliwy synergizm i spotęgowanie działania;
 • Nie łącz suplementów o przeciwstawnym zastosowaniu w jednej porcji np. aktywizujących/pobudzających z tymi o działaniu wyciszającym/uspokajającym.

W większości przypadków lepszą porą będzie przyjmowanie suplementów diety po posiłku lub między posiłkami. Mimo tego, że suplementy Natural Nation są bezpieczne i wolne od zanieczyszczeń – niektóre składniki (jak chociażby ekstrakt z pieprzu czy kofeina) mogą działać nieco drażniąco na przewód pokarmowy powodując dyskomfort lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Dodatkowo, sięgając po produkty zawierające probiotyki (np. GUT) – możemy zwiększać przeżywalność mikroorganizmów dzięki przyjmowaniu suplementu wraz z posiłkiem lub po nim.

Odrębną grupę stanowią oczywiście suplementy związane z treningiem (np. ENDURANCE czy SHAPE) – jego dawkowanie i pora przyjęcia powinna być dostosowana do godzin i potrzeb treningowych.
Natomiast suplementy wspierające regenerację nocną (np. RECOVERY) powinny być przyjmowane o określonej porze – około 30 minut przed snem.
Na opakowaniu każdego suplementu masz wskazówki dotyczące pór i warunków przyjmowania.

Dróg dotarcia do tej wiedzy jest parę. Z pewnością warto przeanalizować swoją dietę i uświadomić sobie, czy dostarczamy wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach. Jeśli nie – starajmy się modyfikować plan żywienia, jeśli jest to utrudnione bądź niemożliwe – z pomocą przyjdzie suplementacja. Drugim krokiem powinna być analiza naszego trybu życia – narażenia na czynniki stresogenne, ilość aktywności fizycznej i czasu na sen i regenerację – możliwe, że prowadząc bardzo obciążający tryb życia pewnych składników potrzebujemy po prostu więcej (np. elektrolitów, protein, adaptogenów). Kolejną metodą jest zapoznanie się z rekomendacjami suplementacyjnymi. Wiemy z nich, że każdy z nas powinien sięgać po witaminę D zwłaszcza jesienią i zimą, kobiety w ciąży dodatkowo po jod, DHA i kwas foliowy, osoby na dietach roślinnych po witaminę B12,a stroniący od ryb i roślinnych źródeł omega 3 po kwasy tłuszczowe z tej rodziny.

Suplementacja nie jest obligatoryjna dla każdego i przez cały rok, jednak zdecydowana większość z nas przez wiele miesięcy każdego roku powinna wspierać swoją dietę dodatkowymi składnikami.

Zapisz się juz dziś!